Knihomilové bodovali

04/05/2023
Základní škola

V pátek 28. dubna se mezi sebou utkali nejlepší čtenáři naší školy. A o co šlo? Čtenářské klání je soutěž pro 5. – 9. třídu. Soutěží se ve skupinách po třech a účast byla letos opravdu hojná. V odpoledních hodinách se sešlo třicet milovníků knih! 

Úkoly zněly jasně – přečíst si během tří měsíců čtyři předem určené tituly. Poté správně zodpovědět otázky týkající se právě daných knih. Další část soutěže byl literární kvíz, kde si naši žáci vedli velmi dobře. A poslední část byla kreativní. Mladší ročníky vytvořily dechberoucí komiksy s tematikou Zlína a starší ročníky vymyslely strašidelné pověsti také o Zlíně. Při rozhodování se porota opravdu zapotila.  

Vyhrát ovšem mohli jen jedni. V mladší kategorii zvítězili sourozenci Šimon a Ester Kolaříkovi a Ladislav Kamarád. Ve starší kategorii se blýskly Adéla Žmolíková a Tereza Pospíšilová, které ve zlínském kole doplní Eliška Holoubková. Držíme jim palce!