Orientační běh

31/05/2024
Základní škola

V dubnu a květnu proběhla dvě jarní kola Zlínské olympiády škol v orientačním běhu.


V nejmladší kategorii dětí 3. a 4. tříd se nejvíce dařilo dvojici Kryštof Juráň a David Vávra, kteří ve velké konkurenci dokázali získat třetí místo, což je vynikající úspěch. Mezi chlapci 5. tříd se pěkným 6. místem rozhodně neztratil Antonín Búbela. Své orienťácké snažení pozlatil v kategorii chlapců 6. tříd David Hrubý. Gratulujeme k 1. místu.


Mezi děvčaty 5. tříd si pro krásné stříbro doběhla Johana Rafajová, pěkné 5. místo Nella Ženatíková a 7. místo Heda Štychová. Na stupně vítězů dosáhla v kategorii děvčat 6. tříd Ema Konečná, která si zkusila orientační běh poprvé a hned byla bronzová. Cenné body přidala škole za 7. místo také Míša Mozgvová.


Nemůžeme zde jmenovat všech 58 dětí, které si v tomto školním roce zkusily běhat s mapou v neznámém terénu. Není to vždy jednoduché, někdy nepřeje počasí, jindy zakufrujeme. Ale jste borci všichni, kdo to zkusíte!!! A pokud to nevzdáte, úspěch se časem dostaví.


Mezi dvanácti zúčastněnými školami jsme se po sečtení bodů z podzimních a jarních kol umístili na 5. místě. 


Děkujeme všem dětem za reprezentaci naší školy.