Historicko-jazyková vánoční exkurze do Vídně

03/01/2023
Základní škola

Dne 21. 12. jsme my, deváťáci, umocnili vánoční atmosféru výletem do Vídně. Naše první kroky vedly k Schönbrunnu, letnímu sídlu Habsburků, kde jsme se prošli po areálu a rozlehlých zahradách. Před zámkem se rozprostíral vánoční trh, na kterém se mísilo sto vůní – od skořice až po opékané klobásky. Někteří si již zde procvičovali své jazykové dovednosti. Dále směřovaly naše kroky do historického centra města, tady jsme se prošli kolem muzeí a parlamentu, přes palác Hofburg až po Stephansdom, který jsme si prohlédli i zevnitř. Po krátkém zahřátí voňavým punčem jsme nakráčeli zpět k Hofburgu a navštívili jsme Císařskou klenotnici. Měli jsme možnost zhlédnout nejkrásnější a nejdražší klenoty, šaty i další bohatě zdobené předměty, které Habsburkové používali pro významné události. Na závěr jsme zamířili k Vídeňské radnici, před kterou se rozprostíral největší Ježíškův vánoční trh. Mohli jsme zde ochutnat místní dobroty a prohlédnout si, či nakoupit rukodělné výrobky. Pokochali jsme se nádherným osvětlením, výzdobou a klikatým kluzištěm, po kterém jsme si ale zabruslili už jen v našich představách. Bohužel čas ve Vídni rychle kvapil a my jsme museli vyhlížet autobus, který nás zavezl zpět k domovům. Exkurze byla sice krátká, ale ve Vídni na nás dýchl DUCH VÁNOC a my jsme se těšili na hezké chvíle u stromečku s blízkými v teple našich domovů.