Den Země na naší škole

14/05/2024
Základní škola

V pátek 3.5. jsme na naší škole slavili (opožděně) DEN ZEMĚ. Ten sice připadá na 22. dubna, ale řada našich žáků v tomto termínu byla na exkurzi na Šumavě a v Rakousku, tak jsme si akci ke Dni Země udělali dodatečně, aby o ni nikdo nepřišel. A jak jsme slavili?

Naši deváťáci uspořádali pro děti prvního stupně a taky pro školky přírodovědnou a ekologicky laděnou LESNÍ STEZKU. Děti si ji prošly či některé i proběhly a na třinácti stanovištích odpovídaly na otázky, zkoušely si ekologické aktivity jako třídění odpadků a třeba se i od deváťáku dozvěděly nějaké zajímavosti ze světa ptactva a stromů.

Šestý ročník se podíval do ZOO, kde se dozvěděl zajímavosti o afrických zvířatech v komentované prohlídce. Ráno jsme trochu zmokli, ale pak se vyčasilo.

Sedmý ročník spojil turistiku s ekologickou aktivitou a procházkou na Stezku zdraví sbírali drobný odpad. A že ho kolem lesních cest bylo!!!

Osmý ročník navštívil čističku odpadních vod a přišel na kloub tomu, jak je to např. s vodou z domácností.

Den Země se vydařil až na to ranní proměnlivé počasí. Zajímavé aktivity, pohyb a nesedění v lavicích…Co víc si přát? Snad jen to, aby lidé byli k sobě i k naší přírodě ohleduplní a mohli si tak vychutnat krásné jaro a nadcházející teplé dny v čisté přírodě.